My tři grácie

My tři grácie

Pro lidi, kteří jsou sami sebou

Podívali jste se teď někdy kolem sebe? Já vím, že tahle móda už trvá dlouho, ale pořád jsem to ještě nepochopila. Loni se v autobuse za mnou bavili dva asi třináctiletí kluci. Ten jeden totiž chudák neměl doma žehličku na vlasy a ani nevěděl, jak s ní. Naštěstí ten druhý se projevil jako kámoš, žehličku mu půjčí a naučí ho s ní zacházet. Nechápu. Nejsem zastánce toho, že chlap má smrdět hnojem a tabákem, ale tohle je moc. Kdy začali kluci vypadat jako holky? Asi jsem staromódní. Jen bych teď nechtěla být v pubertě. Vždyť já bych si nevybrala kluka!

Nechci nikomu křivdit, je spousta kluků, kteří se oblékají normálně, a na druhou stranu taková holka, když se vyvede do Barbie, taky nemá chybu. Nejsem člověk, kterému by vadilo, že chlap používá pleťovou vodu, jelení lůj a gel na vlasy. Ale nic se nemá přehánět. Že se holka maluje, barví si hlavu a podobné věci, to je normální. Ale představa, že o každé přestávce zkontroluje make-up, přežehlí si vlasy a pak půjčí žehličku spolužákovi, mě děsí. A není to představa, jsou to informace od známých ze středních škol. Vždyť oni nemůžou mít na nic jiného čas!

Ale tenhle web je podle hesla "žít a nechat žít". Nemůžu soudit, jestli jsou šampóni a barbíny hloupí, to bude asi kus od kusu, ale nemůžu ani změnit názor, když tomu nerozumím. Proč mají tu potřebu takhle to přehánět. Jestli se nepletu, tak móda posledních let je velmi tolerantní, to znamená, že oni chtějí tak vypadat. Ale proč? Dokážete mi to někdo vysvětlit?
Barbie a Ken

Barbie a Ken

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one