My tři grácie

My tři grácie

Pro lidi, kteří jsou sami sebou

Nechceme se měnit

Pro lidi, kteří se mají rádi

Vítejte na našich stránkách. Napadlo nás vytvořit je, když jsme si uvědomily, jak tahle šílená doba na každého tlačí, aby byl něčím, co nechce. Nemáš kariéru, jsi na nic. Máš kariéru, ale nemáš rodinu, jsi hnusný kariérista. Máš silnější postavu? To o sebe nemůžeš víc dbát? Jsi hubený, jasná anorexie. Nevypadáš jako model? Máme plastickou chirurgii. Necháš si udělat plastiku? Trapně si na něco hraješ. A to jsme se nedostali k výchově dětí. Dáš mu facku? Zavřou tě. Křičíš na něj? Způsobuješ mu trauma. Necháš ho být? Jsi neschopný rodič.

Takových rozporů je strašně moc. A tak jsme se sešly, tři holky, každá jiná. S různými životy, s různými názory. Nejsme psycholožky, filozofky, doktorky, nic takového. Ale tenhle život žijem, a už nás to štve. A tak budeme uvolňovat napětí tady na těch stránkách. Budeme psát články o těhotenství, o dětech, o dietách, o drbech, a o tom, proč si musíme v téhle společnosti připadat divně, když jsme, jaké jsme. Aby nám neutekli kluci, tak uvrtáme manžely a přátele, aby nám k tomu taky něco řekli. Budeme se snažit doporučit třeba způsoby líčení, nebo cvičení, protože pokud se sebou sám není člověk spokojený, tak to tu změnu chce. Ale nestojí to za to, pokud to nevychází z vnitřního přesvědčení. Budeme se v anketách ptát na vaše názory a uvítáme vaše komentáře.

Držte nám palce, přispívejte a pište své názory. Třeba se nám podaří udělat alespoň někoho spokojenějším.             Sláfka, Jitka, Dáda


 
Co je u nás nového, aneb Alexandr Dumas by měl radost
Abych vysvětlila název. Jako byli tři mušketýři čtyři, tak my jsme čtyři Tři grácie. Přidala se k nám Dádina sestra Radka. Je to úplně obyčejná holka, trochu praštěná, zaměřená na všemožné duchovno. Má dvě holky, dvojčata, už vlastně slečny. Prošla si rozvodem a těžkým obdobím a vyrovnala se s tím až obdivuhodně. A proto si myslíme, že má co říct/psát a jsme rády, že to bude říkat/psát u nás, jako další grácie.

U nás tří v soukromém životě není nic nového, kromě toho, že děti rostou a s nimi i starosti. A že se každá po svém vracíme po mateřské do pracovního života. A až ty dvě (a sebe taky) dokopu k akci, tak vám každá o té své cestě něco napíšeme.My tři grácie

Sláfka: typ nečitelný. Bohém toužící po rodině. Citlivá ryba, která to má v hlavě sakra srovnané. Trochu nepřístupná. Praktická. Vyloží karty a mezi tím uvaří pro každého jeden oběd, aby si pochutnali oba. Do toho odjede do jedné ze svých dvou prací a nezapomene na kontrolu u doktora.

Manžel Michal, mladší, tvořivý typ. Děti na cestě.

Dáda: typ rodinný. Hospodyňka jak má být, bohém v jádru. Taky ryba. Citlivá, empatická romantička. Kamarádská, ukecaná. Srovná tři děti, udělá večeři, obarví si hlavu, namaluje se a nějakým způsobem si stihne zacvičit. A do toho je to babča kořenářka.

Manžel Vráťa, malinko mladší, cvok do muziky a počítačů. Děti tři, od puberty k batoleti, dvě holky, jeden kluk.

Jitka: typ esoterický.  Věčně hlavou v oblacích. Pořád se učí, nesnáší domácí práce, a vůbec je to opak těch dvou. Vodnář, pořád napřed. Netrpělivá, empatická, poslouchající. Vyloží karty a najde recept na jídlo, které nestojí moc času a nemusí se jíst příborem, aby druhou rukou mohla dělat něco jiného.

Přítel Jirka, mladší, odborník přes počítače, se zálibou v psychologii. Dítě jedno, ne ve vlastní péči, v telecím věku.

 

Všechny dohromady jsme dost praštěné na to, abychom se pustily do tohohle webu.
Aktualizace 8.5.2011


Za ten rok se přihodila spousta věcí, tak musíme poopravit informace o nás.

Sláfka v listopadu porodila krásnou holčičku Jindřišku, takové sluníčko.

Jitka stihla otěhotnět a v březnu se jí narodila malá Danielka. To už není takové sluníčko, ale pracuje se na tom.

Dáda ještě nestihla otěhotnět, ale se třemi dětmi už má asi své odpracováno. Děti jí za tu dobu trochu povyrostly a starosti se tím pádem změnily.

Podrobnosti zjistíte z našich článků.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one